Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Gazi ÇAKMAK
BAŞKANLIK SİSTEMİNDE İLK YASAMA YILINDAN YURT DIŞINDAN BEKLENTİLERİ MİZ.
01.10.2018

BAŞKANLIK SİSTEMİNDE İLK YASAMA YILINDAN YURT DIŞINDAN BEKLENTİLERİ MİZ.

 

Değerli gönüldaşlarım

“Üç sınıf insan yalan söylemez:

Şairler,Deliler ve Çocuklar.”   demiş şair.

- [ ] Bendeniz Fransa’dan yazan ŞAİR kardeşiniz olarak yurt dışında oy kullanan ve tabiî ki oyumuzun karşılığı olarak hizmet isteyen bir vatandaşım. Konuları ilkem istikametinde doğru yazmağa çalışıyorum. Elbette yurt dışında bizimde halledilmesi gereken pek çok sorunlarımız var.

- [ ] Sağ olsun devletimiz bize dertlerimizi dinlemek amacıyla sorumlu vekiller gönderiyor. Yalnız devletimizin hesap edemediği konu burada temsil konumundaki STK ların denetimi.

- [ ] Temsil konumundaki STK ların genellikle başına ŞOVMEN bukalemun tipli TÜFEYLİ iş adamlarından oluşan insanların geçip kendi menfaatleri doğrultusunda hareket etmeleri. Arasında dürüstlerini tenzih ederim. Bu TÜFEYLİ grubun her şehirde de kendi cinsinden adamları olduğunu da unutmamak lazım. Devletimizin yurtdışına görevlendirdiği VEKİLLER doğal olarak bunların misafiri olduğu için hava alanından Dört çarpı dört JİP’leriyle alınıp, beş yıldızlı otellerde ağırlanıp,görevleri dairesindeki illere gidiyorlar o illerdeki adamları tarafından en iyi restoranlarda veya övünmesi gereken villasında yemek veya kahve içtikten sonra tok karına birde şu derneğe uğrayalım muhabbetiyle dernek te veya kahvede bulunan üç beş kişiyle sohbet edip durumunuz çok iyi adeta hayatınıza imrendik dercesine vatandaşın gerçek dertlerinden uzak ayrılıyorlar.

- [ ] Ama kardeşlerim gerçek olan yurt dışındaki vatandaşların her gün sabah altıdan akşam yediye kadar çalışmalarıdır. Ve sekiz saatlik iş saatinde sekiz dakikasını boşa harcatmaz patron. Aldığı Maaşla da pahalı Euro ekonomisinde ayı zor getirdiğidir gerçek olan. Üç beş kuruş biriktirebilirlerse senede tatil için harcarlar. Gurbette vatandaşlarımızın MİLLİ  ,DİNİ,SOSYAL, ASKERLİK,HUKUKSAL VE EMEKLİLİK gibi yıllardır birikmiş ve çare aranması gereken sorunları vardır. Bu sorunlara samimi bir şekilde el atılmazsa maalesef toplumumuzda başlayan ve ileride KANGRENE dönüşecek tedavisi mümkün olmayan toplumsal travmalara yol açacaktır.

- [ ] Çözüm olarak bir kaç öneri sunayım âcizane. Otuz beş yıl çalışmış hastel kader emekli olmuş vatandaş yurt dışındaki kullandığı arabasını gümrüğe takılmadan yurda getirip gönlünce gezebilmesi hakkıdır. Yurt dışında çalışan işçi yurt içinde BORÇLANMA YOLUYLA emekli olmuşsa yurt dışındaki kazancından dolayı LİMİT ŞARTI olmamalıdır. Örneğin yurt dışındaki konsoloslukların ruhsat verdiği derneklerde BEŞ YIL ve üzerinde görev yapan DERNEK BAŞKAN larına BORÇLANMA yoluyla EMEKLİLİK primlerinde indirime gidilmesi,Mesela yurt dışından yurt içine okumaya gelmiş İLAHİYAT dan ve ÖĞRETMEN likden diplomasını almış Öğrencilere şartsız direk yurt dışına tayinlerinin yapılması gibi. Ne bileyim Yurt dışından gelip Ana yurtta iş yapmak isteyen vatandaşlarımıza FAİZSİZ TEŞVİK KREDİ si gibi. Daha da ekleyebileceğimiz bir sürü sorun var.

- [ ] Bu sorunlarımıza Meclisimizin yeni yasama döneminde yasal düzenlemeler getirerek. Çareler üretmesini bekliyoruz. Yeni yasama döneminin Milletimize ve tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum.

        Saygılarımla.


Bu yazı 11354 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet