Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Gazi ÇAKMAK
ABD SİYASETİ VE YAPTIRIM TAKTİKLERİ
06.08.2018

ABD SİYASETİ VE YAPTIRIM TAKTİKLERİ

 

Değerli gönüldaşlarım

Bu günkü yazım ABD nin alışılagelmiş EMPERYALİST siyaseti ve bu siyasetine uymayan ülkeleri “Güya çeşitli yaptırımlarla dize getirme taktikleri. “

TÜRKİYE ye uygulamak istediği yaptırımları ele alacağız.

 

İsterseniz ABD nin EMPERYALİST politikasından bir örnekle başlayalım

 

ABD Suudi’lere silah mühimmat satar, parasını peşin alır. Arkasından Suudi’lerin çöl şartlarında muhafaza edemeyeceklerini söyler ve kendi depolarında muhafaza ederek kirasını alır. Arapların o aldıklarını kullanmaya veya tüketmeye ihtiyacı olmadan son kullanma tarihi geçtiği için ABD imha eder ve imha bedelini alır.

Ne güzel alış-veriş değil mi?

 

Bize bu hareketi yapamayan ABD yönetiminin Türkiye Cumhuriyeti'nin iki bakanına uyguladığı skandal boyutundaki yaptırımlar,

Hukuk sistemimize saygısızca müdahale niteliği taşıyıp, skandalında ötesinde ne yaptığını bilemeyen TRUMP yönetiminin ve ABD nin geleneksel İMPERYAL politikalarının ürünüdür.

 

Bu filmi defalarca izledik.

Bunun şaşılacak hayret edilecek bir tarafıda yoktur bilindik bir durumdur. Yalnız ABD nin TÜRKİYE nin bir MUZ CUMHURİYETİ olmadığını NATO nun en güçlü ordularından birisi olduğu ve dünya siyasetine yön verebilecek güçte olduğunu hesap etmesi gerekir.

TÜRKİYE bir devlettir ve MÜTEKABİLİYET hakkı vardır. TÜRKİYE nin ABDye karşı kozları da vardır.

 

Peki burada TÜRKİYE nin ne yapması gerekir?

 

ABD'nin yaptığı gibi hem ekonomik, hem askeri, hem de hukuki alanda adımlar atmalı. Tek konu üzerinde yoğunlaşmamalıdır.

 

Bu doğrultuda İNCİRLİK üssünü ABD ye geçici olarak kapatmak veya sınırlamak gibi adımları somut olarak atıp ABD'den görevlilere, ne oluyor Türkiye neden bizim uçaklarımızın kalkmasına izin vermiyor sorusunu sordurtmalıyız.

 

Peki neden İNCİRLİK bu kadar önemlidir?

 

Çünkü İNCİRLİK üssü ABD nin 1950den beri Orta doğuda kurduğu ve başka ülkeye taşımak istese çok külfetli olan ve bunu göze alamayacağı bir üsttür. ABD nin yumuşak karnıdır.

TÜRKİYE bunu iyi değerlendirmelidir.


Bu yazı 7364 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet